?

Log in

Previous Entry

Дещо про моє весілля :)))

Останнім часом активно піднімається питання зношування автентичного одягу і втрати дорогоцінних експонатів. На цю тему є різні думки, але сходяться вони в одному – зберігати треба J
Звичайно, у мене самої рильце в пушку, і читати лекції стосовно збереження культурної спадщини я не буду.

Носити старий одяг чи не носити хай кожен для себе вирішить сам. Але я дуже прошу не вдягати його на власне весілля, адже речі ці мають свою історію,енергетику і настрій. А ваше сімейне життя має починатися з абсолютно чистої сторінки.
Хочу описати свій досвід реконструкції весільного одягу – можливо, комусь стане у нагоді.

Отже. Перш за все я хотіла, щоб мій костюм мав стилістику регіону, з якого походить мій рід. Поділля брати не хотілось, бо забагато чорного. Тому вибір зупинився на Васильківському районі Київської області, звідки родом мій дідусь. Це вийшло особливо доречно, адже і я, і чоловік народились в Києві і місцевий костюм виглядав доволі логічно :)
Тепер детально по кожному костюму.

2IMG_6319
дуже вибачаюсь за букви, але в наш час інакше викладати фото неможливо :((

Наречена, тобто я :)
·         Сорочка. Я дуже хотіла зірочки. Необхідну схему для вишивки мені люб’язно надав Юрій Мельничук. Саме Васильківський район. Крій зняли зі старої сорочки моєї прабабусі (вишитої зємлянічкой) – зі стоячим коміром і пухликами під грудьми.
З полотном вийшло весело – я знайшла ідеально білу домоткань. Але Буковинську. Тобто цупкішу і ширшу, ніж на Подніпров’ї. Тому сорочка не на три пілки, а на дві, з ушитими внизу по боках трикунчиками – як у гуцулів. І трохи стояча )))
Вишивала це чудо Катерина Сорока. За що я їй буду вдячна до кінця житя )))
Зшивала і кроїла моя мама. Їй взагалі після весілля можна було пам’ятник поставити.
·         Спідниця набагато ефектніша, ніж плахта, бо в ній гарно кружляти ))) звичайно, я дуже хотіла з перчиками. Процес валяння перчиків видався дуже легким – поєднала мокре і сухе валяння, розмір на свій смак. З-під краю спідниці виглядає червона оксамитова стрічка. Спідницю шила мама, перчики пришивала моя хрещена. Всіх напрягла)))
·         Корсетка – складна в пошиві річ. Ми навіть не намагались))) замовили кравчині – вона підійшла дуже творчо)) крій трохи осучаснили – зробили виточки в районі грудей, трохи краще окреслили талію. Я мріяла про таку давно і рада, що все вийшло.
·         Чоботи замовили майстрам. Але не тим, про яких ви подумали)) зробили хід конем – пішли в студію пошиву сучасного взуття. Вони за справу взялись творчо і з цікавістю. І вийшло набагато дешевше, ніж у ре конструкторів. Вже вибачайте, але це правда.
·         Вінок робила Олена Дідик. Знаю-знаю, у Васильківському районі таких не носили, але я їх так люблю, що не могла відмовити собі у задоволенні))
·         Крайка. Каюсь. На той момент я не вміла їх робити і не знала людей, які роблять. Довелось брати стару(( але тепер я вмію, тому, якщо комусь треба, – звертайтесь ;)
·         Запаска. Каюсь 2. Не знайшла я нічого схожого на стару парчу. Досі шукаю, але все ніяк. Тому справжню парчеву запаску мені люб’язно позичила Олена Скрипка.
·         Прикраси чужі я не люблю. Чомусь мені зовсім не гріє душу ідея носити чиєсь намисто чи сережки. Можливо через те, що моя прабабуся їздила з Кам’янця у Франківськ на товарняках, щоб подібне намисто продати. І врятувати своїх дітей від голоду. Скільки таких по Україні було?
2IMG_6468

Наречений
·         Сорочка. За правилами, її має вишивати наречена. Саме так вона і зробила))за задумом візерунок двох сорочок мав перегукуватись. Кроїла і шила знову мама)
·         Штани хтось шив. Досі не знаю, хто))
·         Пояс старий. Причини описані вище.
·         Чоботи шиті разом з моїми.
·         Чумарка, вона ж свитка. Люблю її навіть більше, ніж свою корсетку – так гарно сидить на талії! Її шила кравчиня разом з корсеткою.
·         Ширинка – це хусточка на поясі) колись я вже про неї писала. Віддала її на сватанні, а на весіллі вона посіла своє почесне місце. Зараз висить біля ікон))

Якщо раптом комусь здається, що я замало робила сама, не вірте своїм відчуттям) за час підготовки всього цього я вишила два рушника на 3м і 3,5м в довжину. Все як має бути:)
Так наче все. Якщо потрібно більше інформації – пишіть, радо відповім на всі питання.

Comments

( 5 comments — Leave a comment )
invader_avenger
Sep. 2nd, 2015 03:50 pm (UTC)
Ви забагато паритесь з приводу одежі
nika_po
Sep. 2nd, 2015 03:55 pm (UTC)
Очень впечатляет! Жалко, что фотографии такие маленькие.
welsh_rabbit
Sep. 2nd, 2015 04:15 pm (UTC)
Дуже гарно вийшло!:) Ще б роздивитися поближче...
Впізнаю клуню на фото! У нас в "Українському селі" святкували?:)
invader_avenger
Sep. 2nd, 2015 05:33 pm (UTC)
Ви збили з пантелику Джорджа Клуні своїм коментом
fialkova_mavka
Sep. 4th, 2015 06:26 am (UTC)
так, саме там :)
( 5 comments — Leave a comment )